Laptopy i komputery - porównaj na Ceneo

Płyta główna

Do zasobów systemowych należy zaliczyć kanały komunikacyjne, adresy i innego typu sygnały generowane przez urządzenia podłączone do magistrali. Do niskopoziomowych zasobów systemowych należy zaliczyć:

Od czasu wprowadzenia na rynek pierwszego komputera PC opracowano wiele rodzajów magistral I/O. Wynikało to z oczywistego faktu w celu uzyskania wyższej wydajności systemu konieczne jest stosowanie szybszych magistral I/O.

Omówione poniżej trzy rodzaje magistral, swoje działanie opierają na zasadzie magistrali lokalnej (ang. local bus). W komputerach PC można się spotkać z trzema podstawowymi rodzajami magistral lokalnych:

Współczesna płyta główna jest wyposażona w kilka wbudowanych komponentów takich jak różnego typu gniazda, złącza, układy scalone itp. Większość płyt głównych zawiera następujące podstawowe komponenty:

Bez wątpienia, najważniejszym składnikiem komputera PC jest płyta główna (ang. motherboard). Można wyróżnić kilka popularnych formatów płyt głównych stosowanych w komputerach PC. Do bardziej popularnych należy zaliczyć:

Popularne Artykuły

Pomagaj z nami

Reklama

Laptopy i komputery - sprawdź na Ceneo

Nowości

Szukaj

Kupuj najtaniej

Społeczność

Laptopy i komputery na Ceneo